Alder Grove 84" Console
Call for Price
Alder Grove 50" Console W/ Doors
Call for Price
Alder Grove 84″ Hutch
"*" indicates required fields
SKU:
WDG1036H-BDL
Category: Entertainment Stands
Tags: Aspen Home, Brown, Brown/dark, Cherry, Entertainment Stands
Description
Introducing Alder Grove, an Essentials Collection which offers a wide array of superior quality, handcrafted home entertainment furniture designed, assembled and finished in our US manufacturing facility.
Product Details
| American Pride | Designed, Assembled, & Finished with American Pride in Phoenix, Arizona, using Domestic and Imported Materials. |
|---|---|
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
Additional information
| Dimensions | 12 × 84 × 49 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brown/dark, Cherry |
| Style | Rustic |
| Collection | Alder Grove |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Alder Grove 50″ Console W/ Doors
Alder Grove 50″ Console W/ Doors
Alder Grove 50″ Console W/ Doors DG1050-FRT
Alder Grove 63″ Fireplace Console
Alder Grove 63″ Fireplace Console
Alder Grove 63″ Fireplace Console
Alder Grove 63″ Fireplace Console DG1901GRP1
Alder Grove 65″ Console W/ Doors
Related products
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console With Hutch And Led Lights
Americana Modern – Dove 92 In. Tv Console With Hutch, Backpanel And Led Lights
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.