Foundry Entertainment Console
"*" indicates required fields
SKU:
59-035
Category: Entertainment Stands
Tags: Entertainment Stands, Gray, Kincaid Furniture, Medium Stain
Description
The Foundry Entertainment Console helps make the most out of home entertainment. Made of soild wood, it features all of the necessary storage for media components plus door storage to keep things organized.
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|---|
| Electrical Cord Management – Electrical outlets built in for convenience | Yes |
Additional information
| Dimensions | 20 × 60 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Industrial |
| Collection | Foundry |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Foundry Chairside Table
Foundry Drawer End Table
Foundry End Table
Foundry Etagere
Foundry Rectangular Cocktail Table
Related products
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console With Hutch And Led Lights
Americana Modern – Dove 92 In. Tv Console
Americana Modern – Dove 92 In. Tv Console With Hutch, Backpanel And Led Lights
Ascent 90 In. Tv Console With Hutch And Back Panel
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.