Manchester 97" Console W/ 4 Doors WKM1270-HGR
Call for Price
Manchester 97" Hutch
Call for Price
Manchester 97″ Console W/ 4 Doors
"*" indicates required fields
SKU:
WKM1270-SWH
Category: Entertainment Stands
Tags: Aspen Home, Brown/dark, Grey, White, Entertainment Stands, White
Description
Introducing Manchester, an Essentials Entertainment Collection which offers a wide array of superior quality, handcrafted home entertainment furniture designed, assembled and finished in the USA.
Product Details
| American Pride | Designed, Assembled, & Finished with American Pride in Phoenix, Arizona, using Domestic and Imported Materials. |
|---|---|
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
Additional information
| Dimensions | 18 × 97 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Brown/dark, Grey, White |
| Style | Traditional |
| Collection | Manchester |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Manchester 66″ Console W/ 2 Doors
Manchester 66″ Console W/ 2 Doors
Manchester 66″ Console W/ 2 Doors
Manchester 66″ Console W/ 2 Doors
Manchester 66″ Console W/ 2 Doors WKM1241GRP1
Manchester 85″ Console W/ 4 Doors
Manchester 85″ Console W/ 4 Doors
Manchester 85″ Console W/ 4 Doors
Related products
Americana Modern – Cotton 92 In. Tv Console
Americana Modern – Cotton 92 In. Tv Console With Hutch, Backpanel And Led Lights
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console With Hutch, Backpanel And Led Lights
Abode Wagner Four Door Console
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.