Weatherford – Cornsilk Weatherford 56″ Console
"*" indicates required fields
Description
Take the focus off of the television and onto something more appealing! The Weatherford entertainment unit comes in two sizes and features both closed and open storage for media components, a sound bar, or any of the myriad other media accoutrements we keep up with! Made of solid pine.
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|---|
| Electrical Cord Management – Electrical outlets built in for convenience | Yes |
Additional information
| Dimensions | 19 × 56 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | White |
| Style | Rustic |
| Collection | Weatherford – Cornsilk |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Weatherford – Cornsilk Bolton Round Cocktail Table
Weatherford – Cornsilk Weatherford Accent Table
Weatherford – Cornsilk Weatherford Chairside Table
Weatherford – Cornsilk Weatherford Cocktail Table
Weatherford – Cornsilk Weatherford End Table
Related products
Americana Modern – Cotton 76 In. Tv Console
Americana Modern – Cotton 92 In. Tv Console
Americana Modern – Cotton 92 In. Tv Console With Hutch And Led Lights
Americana Modern – Cotton 92 In. Tv Console With Hutch, Backpanel And Led Lights
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.