Today’s Hours Getting Hours
Casual Dining Archives Display Cabinet Top
$3,924.00 Original price was: $3,924.00.$2,548.99Current price is: $2,548.99.
Archives Raffia Rectangle Cocktail Table
Call for Price
Archives Spot Table
"*" indicates required fields
Description
Add a touch of modern elegance to your living room with the Archives Spot Table. This round accent table features a unique metal-cladding with a hammered texture, finished in a luxurious Satin Brass. The refined craftsmanship and rich materials, such as birch veneers and aluminum, offer a timeless appeal. Perfect for any living room space, this table complements a variety of interior styles, bringing both function and luxury to your home décor.
Additional information
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archives |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Archives Console Table
Archives Entertainment Console
Archives King Upholstered Bed
Archives Ottoman
Archives Queen Panel Bed
Archives Seven-Drawer Chest
Archives Three-Drawer Nightstand
Archives Two-Drawer Nightstand
Related products
Melange Melange Lisa Accent Table
Commerce and Market St. Armand Drink Table
Alfresco Alfresco Trifoglio Accent Table
| Weight | 13.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.50 × 22.50 × 26.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Alfresco |
| Color | Blue |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.