Water Hyacinth, 4 Lt Pendant
Call for Price

Lewis TABLES 52601/25+94804/S9
Call for Price
C79-407 – Cyrus Four Door Credenza
"*" indicates required fields
Description
Inspired by 1940’s French cabinetry, the Cyrus Collection blends classic elegance with a bold, sophisticated touch. Its sleek silhouette is complemented by prominent carved handles and shapely profile, adding a touch of vintage sophistication. The large scale of the credenza in both length and height is perfect for dining rooms, living rooms, or offices, it’s a statement piece that balances style and practicality.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Notes | Behind each set of two doors is one adjustable shelf. Wooden hardware finished to match case |
| Volume | 67 cft |
| Weight | 1 lb |
Additional information
| Weight | 431 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 106 × 40.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyrus |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.