Dublin Tufted Upholstered Storage Bed
Call for Price

Charlie TABLES 52602/25+90502/21
Call for Price
C79-413 – Cyrus Hutch
"*" indicates required fields
Description
Our Cyrus Collection is also available as a cabinet with an optional upper unit. The dramatic scale of the carved handles and shapely profile was preserved in the 2-door cabinet, allowing for even more flexibility of placement and use. The addition of the optional hutch unit, inset on top of the cabinet, further accentuates the fluid lines of the Cyrus Collection.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Notes | Two adjustable shelves in hutch. Behind the set of two doors is one adjustable shelf. Wooden hardware finished to match case |
| Volume | 72 cft |
| Weight | 383 lb |
Additional information
| Weight | 383 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 54.75 × 89.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cyrus |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.