Modern Zella Display Cabinet
Call for Price
Somers Leather Track Arm Power Zero Gravity Wall Recliner
Call for Price
CT1024-PN – Carlyle 4 Door Credenza – Peninsula
"*" indicates required fields
Description
Transitional clean lines, the Carlyle is crafted from Beech solids wrapped in quartered Oak veneers and features Crushed Bamboo door fronts with tapered legs. Textured square metal pulls on each of the two sets of doors, behind which is one adjustable shelf.
Product Details
| Notes | **Limited Quantities Available**Beech solids & oak veneer with crushed bamboo doorsBehind each set of two doors is one adjustable shelfTip restraint included |
|---|---|
| Volume | 43 cft |
| Weight | 320 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 320 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 78 × 36 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.