Luca Dining Chair - Special Order
Call for Price
Sea Braid Accent Table
Call for Price
CT4022-PN – Mackinaw 4 Door Credenza-Peninsula
"*" indicates required fields
Description
Our Mackinaw credenza is crafted from Mahogany solids and veneers with natural woven cane on the door faces lending the piece a soft casual feel. Designed with solid brass pewter finished hardware. Two sets of doors open to reveal ample storage. Behind the two right facing doors are three tray drawers on either side of a center partition and behind the left doors is a wine rack and one adjustable shelf with center partition between them.
Product Details
| Material | Mahogany Veneers, Mahogany Solids, Cane |
|---|---|
| Notes | Mahogany solids and veneers, natural woven caneBehind two left facing doors is a wine rack and one adjustable shelf with center partition between. Behind two right facing doors are three tray |
| Volume | 43 cft |
| Weight | 299 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 299 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 81 × 32 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Blue |
| Style | Coastal |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.