Today’s Hours Getting Hours
Melange Raellen Console
"*" indicates required fields
Description
The Mélange Raellen Console has a muted gray finish with storage behind the doors and can also be used as an entertainment console.
Product Details
| Primary Materials | Hardwoods |
|---|---|
| Distressed Finish | Rub-through |
| Country of Manufacturer | VNM |
Other
| Two sets of doors with one adjustable shelf behind each set | Yes |
|---|---|
| Wire management back panel | Yes |
Additional information
| Weight | 204.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.25 × 68.75 × 36.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Melange Alabaster End Table
Melange Baleen Round Cocktail Table
Melange Bellis Accent Table
Melange Four-Door Credenza
Melange Greystone Round End Table
Melange Kanchan Sofa Console
Melange Keenan Five Door Credenza
Melange Marcellus Four Door Credenza
Related products
Melange Melange Lisa Accent Table
Melange Raisa Round End Table
Alfresco Alfresco Trifoglio Accent Table
| Weight | 13.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.50 × 22.50 × 26.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Alfresco |
| Color | Blue |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.