Walnut Grove Studio Bed California King
Call for Price
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Call for Price
Waterfall Brown Accent Table
"*" indicates required fields
Description
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall accent table. Featuring a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, this table is distinguished by its striking waterfall-edge design. Tier this table over the coordinating Waterfall rectangular coffee table for added visual interest and function, or use it alone on its side as a C-table that conveniently nestles against a sofa to keep necessities nearby. The Waterfall accent table is well-crafted from solid rubberwood and oak veneers and features a warm, light oak finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 8.804 |
| Carton Weight | 43.000 lb |
| Product Weight | 43 lb |
Additional information
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 29 × 22 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.