Today’s Hours Getting Hours
Bw Taylor Blue Multi 22×22
"*" indicates required fields
Description
Bridging modern and traditional design, this pillow features an irregular striped pattern accented with subtle stitching. Handwoven Belgian flax linen offers a soft, cozy hand feel and a casual artisanal aesthetic.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 0”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | 100% Belgian Flax Linen/ Solid Cotton Back Fabric |
| Weight | 3.9 lbs |
Additional information
| Weight | 3.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Boardwalk |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bw Crawford 22×22
Bw Horizon 20×20
Related products
Harlow Collection HRW001-1818P Pillow Kit, in Multi Colored
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
AF Caro Cove Blue/Natural 14×20 Coastal View
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Beige, Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
AF Kadel Thyme Green Multi 14×20 (Set of 2)
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Green, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Sam Moore Accessories 23 Square Welt No Pleats Pillow P-FTH-W-23
| Brand | Sam Moore |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.