Affection, Sculpture, S/2
"*" indicates required fields
Description
Capturing the essence of love in shimmering bronze and gold, our affectionate couple sculpture evokes warmth and tenderness. With one partner’s arm lovingly draped around the other’s shoulder, it’s a timeless tribute to the enduring bond of love. These sculptures can be placed together as one piece or displayed separately. Sizes: S- 6x8x2, L- 8x8x4
Additional information
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 8 × 8 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | Affection |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.