Amber Swirl, Vase
"*" indicates required fields
Description
This unique decorative vase features a large, round glass body with a striking blend of warm amber and white hues, creating a soft gradient effect. Supported by a minimalist metal stand with four sleek panels finished in warm brass. This design adds a modern, artistic flair to any space. Ideal for showcasing flowers or as a standalone centerpiece, this vase is both functional and stylish, perfect for elevating contemporary interiors.
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 8 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Orange |
| Style | Contemporary |
| Collection | Orange |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.