Floreana Vase, Round
"*" indicates required fields
Description
The beauty of the Floreana ceramic vase is in its etched surface. Smooth on the inside and pleasingly textured on the surface. The white surface is made more interesting with the scratched finishing technique to add some texture to your favorite blooms. Style with dried foliage and florals or as a decorative sculptural vessel.
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 9 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Floreana |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.