Islander Vases, White, S/2
"*" indicates required fields
Description
This set of two terra cotta vases feature natural bamboo pieces hand-applied in a stripe motif accented by a white washed finish. Sizes: S- 10x12x10, L- 11x16x11
Additional information
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Collection | Islander |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Islander Vases, Black, S/2
Related products
Algernon Drink Table
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.