Klara Bottles, White, S/2
"*" indicates required fields
Description
Modern style emanates from this set of decorative ceramic bottles with an embossed geometric pattern, finished in a glossy white and accented with non-removable polished nickel and crystal finials. Sizes: S-8x13x8, L-8x17x8
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Klara |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.