Rustic Roots Planter
"*" indicates required fields
Description
Elevate your plant game with our terracotta planter, featuring elegant carvings and a unique ribbed base. All finished in a lightly antiqued white wash with light brown undertones. Perfect addition to any indoor space.
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 14 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Rustic |
| Collection | Rustic |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.