
Bennington PUB TABLES 50660-36/56+90865/96
Call for Price
L539-49 Piccata Banquette
Call for Price
Sand Dune Indoor-outdoor Bowl
"*" indicates required fields
Description
Inspired by the beauty of ocean corals, this sculptural sand-textured ceramic bowl brings an organic, artistic touch to any space. Its fluid, ruffled edges and natural finish create a statement piece that complements modern, coastal, and minimalist settings. Safe for outdoor use, but protection from freezing temperatures is recommended.
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 22 × 11 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Sand |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.