Teak And Noir Bookends, S/2
"*" indicates required fields
Description
These natural teak wood bookends feature a stunning combination of rich, warm wood grain and sleek black teak wood bases. Crafted for both functionality and style, they provide sturdy support for your books while adding a touch of modern elegance to your shelves. Perfect for home or office, these bookends effortlessly blend natural beauty with contemporary design.
Additional information
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 9 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Teak |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.