
Nicholson PUB TABLES 50667-36/56+93485/A1
Call for Price
L555 Webster Chair
Call for Price
Umbrian Vases, S/2
"*" indicates required fields
Description
This elegant pair of gourd inspired ceramic vases are finished with a striking multi-tonal glaze that blends shades of creamy white with rich brown and bronze tones. The unique organic shape and artisanal surface treatment give these pieces a true handcrafted feel. Sizes: S-9x10x9,L-9x13x9
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 13 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.