Vessel Bowl, Ivory
"*" indicates required fields
Description
Embrace the perfect fusion of aesthetics and utility with this canoe-shaped bowl, crafted from a unique cast ivory man-made stone that replicates the look of travertine.
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 29 × 3 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vessel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.