Woven Shadow Vases, S/2
"*" indicates required fields
Description
These black terracotta vases, adorned with woven fabric accents, blend earthy craftsmanship with a modern twist. The matte black finish contrasts beautifully with the textured fabric, creating a striking, artisanal piece. Perfect for adding a touch of rustic elegance and contemporary style to any space. Sizes: S-6x12x6, L-6x15x6
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 15 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Organic Modern |
| Collection | Woven |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bertrand Accent Table, Shagreen
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.