Holt Upholstered Dining Chair
Call for Price
Lincoln King Upholstered Bed
Call for Price
In The Beginning Framed Canvas
"*" indicates required fields
Description
This abstract interpretation features shades of burnt orange, teal, and umber popping off a gray and cream background. Surrounded by a solid wood gallery frame with gold finish, this piece may be hung horizontal or vertical. Each canvas is proudly handcrafted and printed in the USA. Artwork by Lisa Ridgers.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 50 × 50 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | In |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
In Bloom Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | In |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.