
Charli 04 Ottoman
Call for Price
Tranquil Shorebirds On The Sand Framed Print
Call for Price
Recluse Table Lamp
Slender brass table lamp with a vintage brass finish and a pyramid-shaped black granite base, topped with a bone linen shade. 35.5 in. tall; bulb not included.
"*" indicates required fields
Description
A slender form made of brass with a tapered granite base makes the Recluse Table Lamp apropos for so many design styles. The vintage brass finish on the metal and the pyramid-shaped black granite base combine to anchor the brass lamp topped with a bone linen shade.
Additional information
| Dimensions | 10 × 10 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Brass |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Recluse |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.