
Seattle Ottoman
Call for Price
ESN157-12 – Colton Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Seat Type | Velcro Attached |
| Seat Fill | Essential Luxe Medium |
| Volume | 9 cft |
| Weight | 31 lb |
| Leather | 62 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.00 yrd |
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 26.5 × 17 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.