Today’s Hours Getting Hours
Highlands Ottoman Oak
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Pairing perfectly with the Highlands Chair, the Highlands Ottoman also features the tapered posts and pierced slats that evoke the Mission style. Available in solid oak or cherry in your choice of fabric or leather.
Additional information
| Dimensions | 19.75 × 22.5 × 16.25 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Julian Ottoman – Special Order
| Dimensions | 19 × 19 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Mingle Ottomans
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 26.5 × 16.5 in |
| Brand | Palliser |
| Color | Grey |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |
Paula Deen by Craftmaster Ottomans & Poufs
Pouf Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.