
Samara 22 Chair
Call for Price

057510 Chair
$2,480.00 Original price was: $2,480.00.$598.99Current price is: $598.99.
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
This sweet little cocktail ottoman will complement any sofa or sectional, giving your room a cozy and welcoming feel. It features a deep tufted round top, and tall tapered legs.
Product Details
| Standard Wood Finish | River House |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 44.0 |
Additional information
| Weight | 18.49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 × 19 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Paula Deen by Studio C |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.