Today’s Hours Getting Hours
Emmerson Queen Emmerson Bed - Mineral
Call for Price
Stressless® Saga with wood (L) 2 seater High
Call for Price
CM Leather Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
Classic traditional details and nail head trim accents are the things you’ll notice first on this classic leather ottoman. It features beautifully turned legs that offer a familiar heirloom touch. Optional nail finishes available. Also available is the matching chair, L028210BD. Also available without nail head trim.
Product Details
| Standard Wood Finish | Tobacco |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 20.0 |
Additional information
| Weight | 6.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | CM Leather |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Ottomans & Poufs
CM Leather Ottomans & Poufs
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Lori Ottoman with Trays
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Storage, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |
Mingle Ottomans
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 26.5 × 16.5 in |
| Brand | Palliser |
| Color | Grey |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.