
35710 New Traditions Chair
$2,700.00 Original price was: $2,700.00.$598.99Current price is: $598.99.
Paula Deen by Studio C Chairs
$2,800.00 Original price was: $2,800.00.$1,758.99Current price is: $1,758.99.
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
You’ll love this generously scaled cocktail ottoman for it’s looks, but you’ll really enjoy its functional side too. A part of the Paula Deen Home collection, it features a plush top and handsome transitional lines. But hidden underneath is the real prize- a trio of matching trays – perfect for snacks, beverages, or even a game. Use them anytime or all the time! Available in any finish, any fabric!
Product Details
| Standard Wood Finish | Black |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 70.0 |
Additional information
| Weight | 23.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 58 × 21 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Paula Deen by Studio C |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Paula Deen by Studio C Chairs
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.