
78200 New Traditions Ottoman
$1,240.00 Original price was: $1,240.00.$778.99Current price is: $778.99.

Gracious Ottoman
$1,400.00 Original price was: $1,400.00.$878.99Current price is: $878.99.
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
This hinged cocktail ottoman has hidden functionality- it opens to reveal a spacious storage area- perfect for pillows, magazines, toys, or blankets. It’s mounted on casters for easy mobility and extra seating right where you need it. Part of the Design Options F9 collection, it can be customized with your choice of French Seams, Saddle Stitching, or Welt.
Product Details
| Style Arm Height | 0.0 |
|---|---|
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 64.0 |
Additional information
| Weight | 10.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 33 × 19 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Design Options – F9 |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Design Options – F9 Chairs
Design Options – F9 Chairs
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – F9 Recliners
Design Options – F9 Sectionals
Related products
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.