3653S - Dain Side Chair
$2,325.00 Original price was: $2,325.00.$1,738.99Current price is: $1,738.99.
CR9-607-3 - Details Custom Ridge Cocktail Table - 76" To 95"
$5,340.00 Original price was: $5,340.00.$3,998.99Current price is: $3,998.99.
CCC3128-12OAK – Lunar Oak Ottoman
"*" indicates required fields
Description
The Lunar ottoman mixes the softness of upholstery with the warmth and beauty of oak. A perfect cocktail ottoman, we see it piled with a tray of books and accessories in the middle of a conversation area. Beautiful in our cerused finishes. Also available in figured walnut for a more polished look.
Product Details
| Material | Oak Veneers |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | Weltless |
| Volume | 27 cft |
| Weight | 65 lb |
| Leather | 41 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.75 yrd |
Additional information
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 16 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.