Today’s Hours Getting Hours
Memphis Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Add the Memphis Ottoman to complete a comfortable ensemble. Because it’s built to match the Memphis seat height, it’s an easy way to fashion a bumper chaise with the sofa or loveseat. Available in any fabric or leather, or at a Special Value in Savoy leather in Royal or Tobacco.
Additional information
| Dimensions | 23 × 30 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Leopold’s Ottoman
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Wood |
| Style | Traditional |
Mingle Ottomans
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 26.5 × 16.5 in |
| Brand | Palliser |
| Color | Grey |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.