5020-cs Clara Counter Stool
Call for Price
Rhonda Square Leather Ottoman
Square leather ottoman fully upholstered with a tailored flange seam. 1.5 in. round, walnut-finished legs add a clean, modern accent.
"*" indicates required fields
SKU:
1408-3232L-54
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, Dove Gray, Gray, Ottomans & Poufs
Description
The Rhonda Leather Square Ottoman is fully upholstered in quality leather, and made in our North Carolina factory. It features a flange seam that runs along the top edge and sides for added dimension. Rhonda also has 1.5-inch round legs, finished in walnut. Rhonda is currently available online in our Benchmade Nubuck Leathers: Tan, Nubuck, and Slate. Want a different leather or a custom fabric? Visit one of our Bassett stores and our designers can help you choose from hundreds of leathers and fabrics!
Additional information
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 17 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dove Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rhonda |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Madison – Sequence Lake Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.