Roma Wrought Aluminum Outdoor Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Introducing the Roma Ottoman, imbued with the elegance of adored Italian style. Crafted from wrought aluminum in Slate Grey, it features a contoured stretcher adorned with a brass accent and is complemented by plush cushion. Use the ottoman alone as extra seating, or pair it with the Roma Lounge or Sofa for relaxed outdoor lounging.
Additional information
| Weight | 6.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.25 × 25 × 12 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Roma |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Roma Wrought Aluminum Outdoor Arm Chair
Roma Wrought Aluminum Outdoor Lounge Chair
Roma Wrought Aluminum Outdoor Side Chair
Roma Wrought Aluminum Outdoor Sofa
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.