Studio C Essentials Sofas
$2,540.00 Original price was: $2,540.00.$1,598.99Current price is: $1,598.99.
Design Options - M9 Ottomans & Poufs
$1,120.00 Original price was: $1,120.00.$698.99Current price is: $698.99.
CM Leather Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
You’ll love this generously scaled leather cocktail ottoman for it’s looks, but you’ll really enjoy its functional side too. It features a perfectly handsome square shape with classic tall legs. But hidden underneath is the real prize- a set of matching trays – perfect for snacks, beverages, or even a game. Use them anytime or all the time! Available in any finish, any leather. Also available with a tufted top as style number L024500. Also available in fabric as style 024600.
Product Details
| Standard Wood Finish | Manhattan |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 63.0 |
Additional information
| Weight | 21.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 21 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | CM Leather |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
Related products
Madison – Sequence Khaki Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.