Today’s Hours Getting Hours
SS Fleetwood Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Complete your living room ensemble with the luxurious Fleetwood Ottoman by Hooker Upholstery. Upholstered in premium 366-102 Taupe Aniline leather, this stationary ottoman embodies casual elegance and exceptional craftsmanship. Perfect as a footrest or additional seating, this ottoman complements any décor with its versatile style and rich brown hue. Enhance your home with a piece that combines practicality with enduring sophistication.
Additional information
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 41 × 18 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brown |
| Style | Casual |
| Collection | SS |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
SS Charleston Tufted Sofa
SS Chester Stationary Sofa
SS Maria 2-Seat Sofa
SS Meridian Swivel Chair
SS Nicolla Stationary Sofa
SS Savion Deux 5 Seat Sectional with Four Power Recliners and Six Power Headrests
SS Somers Console Loveseat with Power Recline & Power Headrest
SS Somers Console Loveseat with Power Recline & Power Headrest
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Fern Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Julian Ottoman – Special Order
| Dimensions | 19 × 19 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.