Commonwealth Witham Drawer Dresser
Call for Price
Desk
"*" indicates required fields
SKU:
1500-509
Category: Desks
Tags: Brown, Desks, Legacy Classic Furniture, Malabar With Alabaster Fronts
Description
Product Details
| Select Hardwoods W/ Quartered Ash & Faux Linen Materials | Yes |
|---|---|
| Mixed Materials Creates Visual Interest | Yes |
| Matte Nickel Pulls | Yes |
| Width | 52 |
| Depth | 20 |
| Height | 30 |
| Finish | Malabar with Alabaster Fronts |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwoods with Quartered Ash and Faux Linen Accents |
| Hardware | Matte Nickel Pulls |
Additional information
| Dimensions | 20 × 52 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Malabar With Alabaster Fronts |
| Style | Modern |
| Collection | 1500 Biscayne HO |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca Corner Table
Catalina 12 Piece Corner Library Wall With Writing Desk
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
36in Nesting Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.