Hidden Treasures Silver Leaf "c" Table
Call for Price
Hidden Treasures Beaded Door Chest
Call for Price
Executive Desk
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Sea grass accents combined with the White Sands finish exudes modern coastal charm | Yes |
| Drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawers accept letter or legal size files | Yes |
| Center drop front drawer has a cord management cutout | Yes |
| Dual USB and power outlet mounted on the desk top | Yes |
| Dimensions | 62.00″W X 25.00″D X 30.50″H |
| Weight | 189.60 lbs |
Additional information
| Weight | 189.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 62 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Cottage |
| Collection | Maren |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
6659 Stance Keyboard + Storage Drawer
| Brand | BDI |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Modern |
36in Nesting Desk
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.