Bernardo 30" Bookcase in Natural Oak Wood & Metal
$2,998.00 Original price was: $2,998.00.$1,828.99Current price is: $1,828.99.
Jessenia Accent Table, Bluestone
$535.00 Original price was: $535.00.$368.99Current price is: $368.99.
Executive Desk
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Cherry veneer with metal accents | Yes |
|---|---|
| All drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Three top drawers have felt-lined bottoms, all other are veneer | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size files | Yes |
| Dimensions | 66.00″W X 28.50″D X 30.50″H |
| Weight | 189.60 lbs |
Additional information
| Weight | 189.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 66 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Champagne |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Maisie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Boca 48 In. Writing Desk
Boca 60 In. Writing Desk
Boca Corner Table
Catalina 2-piece 40 In. Library Desk And Hutch
6659 Stance Keyboard + Storage Drawer
| Brand | BDI |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.