Cocktail Table
$1,258.00 Original price was: $1,258.00.$838.99Current price is: $838.99.
File Cabinet
$962.00 Original price was: $962.00.$638.99Current price is: $638.99.
Writing Desk
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Sea grass accents combined with the White Sands finish exudes modern coastal charm | Yes |
| The smaller scale writing desk (42″W) can be used as a stand-alone accent desk in a guest or kid’s bedroom | Yes |
| It can also be combined with a file cabinet to create a single pedestal desk, or two file cabinets on each end creates an executive desk footprint | Yes |
| Additionally, the writing desk can be bunched between two bookcases for a home office wall option | Yes |
| Drop-front center drawer has ball-bearing extension guides and a cord management cutout | Yes |
| Dimensions | 42.00″W X 22.00″D X 30.00″H |
| Weight | 70.55 lbs |
Additional information
| Weight | 70.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 42 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Cottage |
| Collection | Maren |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.