Tiffany Three Drawer Chest
Call for Price
Provence Queen Rails W/ Decking
Call for Price
L-desk And Return
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid & Oak veneer | Yes |
|---|---|
| L-Desk: 68 3/4″ long x 28″ deep x 30 1/2″ high | Yes |
| Drop-front center drawer has ball bearing extension guides, and a wiring access cutout | Yes |
| All outside drawers have dovetail joinery and ball bearing extension guides, plus top outside drawer has a felt-lined bottom | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size folders | Yes |
| L-Return: 47 1/4″ long x 23″ deep x 30 1/2″ high | Yes |
| Desk & Return have interior wiring access cutouts | Yes |
| Floor levelers | Yes |
| Dimensions | 68.75″W X 75.25″D X 30.50″H |
| Weight | 319.67 lbs |
Additional information
| Weight | 319.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75.25 × 68.75 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Oak/matte Black |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Regency |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Americana Modern – Dove 60 In. Writing Desk
Boca 57 In. Writing Desk
Boca Corner Table
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.