Today’s Hours Getting Hours
Swivel Desk
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Top desk swivels 360 degrees allowing for a left or right facing L-shaped configuration | Yes |
| Each desk has three pass-thru drawers | Yes |
| Equipped with casters for convenient mobility. Never roll casters on unprotected hardwood or vinyl flooring | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 20.00″D X 38.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
| Weight | 163.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Umber |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Fresh Perspectives |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Grayson 60 inch Adjustable Lift Desk Top
| Brand | Aspen Home |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Adjustable, Metal, Power, Power Motion, Storage, USB, Wood |
| Style | Rustic |
Caraway 66 inch Executive Desk
| Brand | Aspen Home |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Adjustable, Metal, Storage, USB, Wood, Wood Veneer |
| Style | Farmhouse |
Saint Armand St. Armand Writing Desk
Katherine Executive Swivel Tilt Chair with Black & White HOH
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
6659 Stance Keyboard + Storage Drawer
| Brand | BDI |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.