Weston 48″ Return Desk
"*" indicates required fields
Description
Brown ale finish on cherry veneer accented with rubbed bronze hardware, highlight this beautiful office collection. Ah factors to improve your everyday tasks including A/C outlets and locking file drawers.
Product Details
| 2 AC outlets | Conveniently located electrical outlets. |
|---|---|
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
| Drop Front Keyboard Drawer | Keep your desk workspace clean and organized with a convenient pullout keyboard drawer. You have the choice to use for a keyboard or storage. |
| File Drawer | Holds legal or letter sized files. |
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
Additional information
| Dimensions | 19 × 49 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brown/dark |
| Style | Traditional |
| Collection | Weston |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Weston 60″ Half-ped Desk
Weston 66″ Desk For A Return
Weston 66″ Executive Desk W/power
Weston Combo File
Weston Door Bookcase
Weston Open Bookcase
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Catalina 12 Piece Corner Library Wall With Writing Desk
6659 Stance Keyboard + Storage Drawer
| Brand | BDI |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Modern |
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.