Dwyer One-Drawer File – With Hutch / 806 Mist / 05 Nickel Square Pull
"*" indicates required fields
Description
The Dwyer One-Drawer File is one of four base units that can be used individually or combined for a wall of storage and shelving. And because of Dwyer’s modern design with no overhanging tops, they bunch up perfectly side by side. This unit’s drawer features inserts for hanging file folders.
Additional information
| Dimensions | 20 × 36 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | Origins By Stickley Office |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Origins Swivel-Tilt Side Chair
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 803 Bluff / 04 Bronze Square Pull
Related products
Americana Modern – Cotton Functional File With Power Center
Americana Modern – Cotton Workstation With Led Light
Gramercy Park Lateral File
Provence Lateral File With Finished Back
Pure Modern Functional File
Corsica Lateral File
| Weight | 117.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.