
Rosebank Square Corner
Call for Price
Oasis- Coastal Living Home Collection Dockside Bench
Call for Price
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 04 Bronze Square Pull
"*" indicates required fields
Description
Our modern Dwyer Desks, available in two sizes, combine a spacious work surface with two clean drawers for supplies. They’re perfect for work or creative play in a kid’s room or an adult’s home office.
Additional information
| Dimensions | 24 × 48 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Origins By Stickley Office |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Origins Swivel-Tilt Side Chair
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 60-inch Desk – 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer One-Drawer File – With Hutch / 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer Open Bookcase – With Hutch / 800 Clay
Dwyer Two-Door Cabinet – With Hutch / 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer Two-Drawer File – With Hutch / 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Related products
Americana Modern – Dove 60 In. Writing Desk
Boca 48 In. Hutch
Boca 57 In. Power Lift Desk (from 29 In. To 55 In.) (boc#257t And Lift#200wht)
Boca Corner Table
36in Nesting Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.