Hidden Treasures Light Cast Glass Accent Table
Call for Price
Alder Grove 84" Fireplace Console
Call for Price
File Cabinet
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneers on the tops | Yes |
|---|---|
| A true coastal styling – Finn is a combination of soft gray tops that beautifully accentuate the white case | Yes |
| All drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter size files | Yes |
| Anti-tip interlock system installed | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 22.00″D X 30.00″H |
| Weight | 68.34 lbs |
Additional information
| Weight | 68.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Finn |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Dove Workstation With Led Light
Americana Modern Bedroom 2 Door Chest With 7 Drawers And Work Station
Catalina 2-piece 40 In. Lateral File And Hutch
Elevation Functional File With Lift Top
Corsica Lateral File
| Weight | 117.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.