Sheffield Queen Sleigh Bed
$3,829.99
Corsica Lateral File
$1,746.00 Original price was: $1,746.00.$1,128.99Current price is: $1,128.99.
Grayson Workstation Combo File
"*" indicates required fields
Description
Grayson consists of a modern rustic styling and details that provide a mixed media contemporary look. The entire collection was engineered to provide high function and flexibility. The finish has just the right hue to fit well into any interior space and all pieces are perfectly scaled for spaces small and large.
Product Details
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
|---|---|
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
Additional information
| Dimensions | 23 × 35 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Grey |
| Detail Color | Cinder Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Grayson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Grayson Open Display Case
Grayson Reversible Desk Return
Grayson Writing Desk
Related products
Boca 48 In. Credenza
Boca Rolling File
Catalina 40 In. Lateral File
Gramercy Park Lateral File
Shoreham – Medium Roast Functional File
Elon Two-Door Cabinet
| Weight | 94.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.