Hawthorne Combo File
"*" indicates required fields
Description
Create a retreat in your home you won’t want to leave with the Hawthorn collection. traditional styling made fresh with this attractive design, reinforced by quality craftsmanship. Subtle touches such as the beautiful oil rubbed hardware will make the Hawthorn collection an easy match to enhance your space.
Product Details
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
|---|---|
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Additional information
| Dimensions | 24 × 42 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brown Cherry |
| Style | Traditional |
| Collection | Hawthorne |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hawthorne 66″ Curved Desk For Return
Hawthorne 66″ Curved Exec Desk
Hawthorne Door Bookcase
Hawthorne Left/rt Return
Hawthorne Open Bookcase
Related products
Americana Modern – Cotton Functional File With Power Center
Americana Modern – Cotton Workstation With Led Light
Americana Modern – Dove Workstation With Led Light
Americana Modern Bedroom 2 Door Chest With 7 Drawers And Work Station
Ardent Rolling File
Pure Modern Functional File
Corsica Lateral File
| Weight | 117.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.