Hawthorne 66″ Curved Desk For Return
"*" indicates required fields
Description
Create a retreat in your home you won’t want to leave with the Hawthorn collection. traditional styling made fresh with this attractive design, reinforced by quality craftsmanship. Subtle touches such as the beautiful oil rubbed hardware will make the Hawthorn collection an easy match to enhance your space.
Product Details
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
|---|---|
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Additional information
| Dimensions | 35 × 66 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Traditional |
| Collection | Hawthorne |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hawthorne 66″ Curved Exec Desk
Hawthorne Combo File
Hawthorne Door Bookcase
Hawthorne Left/rt Return
Hawthorne Open Bookcase
Related products
Americana Modern – Denim 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca 57 In. Power Lift Desk (from 29 In. To 55 In.) (boc#257t And Lift#200wht)
Catalina 2-piece 40 In. Library Desk And Hutch
Executive Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.